Witaj w:

Timerecords.pl

version.

1.0

create by.

in4matica.pl

in4matica.pl

® all rights reserved

in4matica

Energy Events sp. z o.o. sp. k. Kaszubska 53, 80-297 Miszewko Regon 363215133, NIP 5892020999 Kontakt: kontakt@trienergy.pl Tel: +48 58 585 1 584 Fax +48 58 585 1 589

TE #5 - Chełmża - 1/8 IM

2019-08-04
Position Full name Club Pos. by category Category Pos. by sex Total time Loss
1 BREMBOR Tomasz GVT BMC TRIATHLON TEAM 1 M1 1 00:05:51 00:32:18 00:18:26 00:59:03 00:00:00
2 JARLIŃSKI Michał TRI-Team Rumia 2 M1 2 00:06:20 00:33:49 00:18:58 01:01:35 00:02:32
3 GORYŃSKI Dawid UKS TRS Susz 3 M1 3 00:06:20 00:33:00 00:20:38 01:02:28 00:03:25
4 TRACZYK Pawel tri team rumia 1 M3 4 00:06:19 00:32:34 00:20:40 01:02:34 00:03:31
5 KOŁOSOWSKI Kamil Nadaktywni/Peleton.pl 1 M2 5 00:08:03 00:34:19 00:19:58 01:05:14 00:06:11
6 KRAWCZYK Kacper Miejskie Centrum Sport Bełchatów 4 M1 6 00:07:56 00:34:20 00:20:43 01:06:17 00:07:14
7 KOTFICA Paulina GVT BMC 1 K2 1 00:07:10 00:34:40 00:21:40 01:06:25 00:07:22
8 BARCZEWSKI Marek Romet Factory Team 2 M2 7 00:08:15 00:35:02 00:20:23 01:06:28 00:07:25
9 RÓŻALSKI Piotr ETT - Elbląg Triathlon Team 2 M3 8 00:07:19 00:34:45 00:22:08 01:07:36 00:08:33
10 BRONAKOWSKI Piotr personaltriathlon.pl/KS ANUNNAKI 3 M3 9 00:08:14 00:34:34 00:22:25 01:08:16 00:09:13
11 WRONKA Cezary Bike U Up 3 M2 10 00:08:23 00:36:34 00:20:02 01:08:20 00:09:17
12 JASION Robert Only You 5 M1 11 00:08:10 00:35:52 00:21:04 01:08:36 00:09:33
13 EJSMONT Krzysztof Tri Space 4 M3 12 00:08:23 00:34:30 00:21:42 01:08:53 00:09:50
14 TOPCZEWSKI Gracjan Bydgoszcz Triathlon Team / TriSpace 5 M3 13 00:08:28 00:35:23 00:22:02 01:09:12 00:10:09
16 MARZEC Mieszko AquaStacja Gdańsk 6 M3 14 00:08:11 00:35:38 00:22:29 01:09:40 00:10:37
17 SZTENDEREWICZ Rafał SPORTEVO 7 M3 15 00:09:09 00:35:09 00:22:01 01:09:51 00:10:48
18 ŚLESICKI Rafał Ostre TEAM 4 M2 16 00:09:01 00:36:02 00:21:58 01:10:08 00:11:05
20 KLUSZCZYŃSKI Mariusz TORUŃ MULTISPORT TEAM 5 M2 17 00:08:59 00:33:01 00:25:45 01:11:27 00:12:24
21 ŚLIWIŃSKI Łukasz LKS BOGMAR OSTROMECKO 6 M2 18 00:09:17 00:35:41 00:23:01 01:11:35 00:12:32
22 SZOT Dawid Tri NEGU // Artneo Team 6 M1 19 00:09:30 00:36:37 00:22:31 01:11:57 00:12:54
23 MARTYNOWICZ Michał TRISPACE 8 M3 20 00:07:49 00:36:46 00:24:12 01:12:13 00:13:10
24 POWALISZ Dariusz TriSpace 9 M3 21 00:08:30 00:36:27 00:23:16 01:12:20 00:13:17
25 PAKUŁA Marcin PAKULA Team 10 M3 22 00:08:38 00:36:15 00:24:15 01:12:33 00:13:30
26 HERMANN Tomasz www.olsztynbiznes.pl 11 M3 23 00:08:55 00:38:23 00:22:38 01:13:02 00:13:59
27 LUBIŃSKI Kamil Centrum Sportowe u Jezuitów 7 M1 24 00:06:36 00:40:22 00:23:00 01:13:07 00:14:04
28 RUTKOWSKI Paweł Tri NEGU/PersonalTriathlon.pl 12 M3 25 00:08:22 00:36:58 00:23:49 01:13:08 00:14:05
29 SIENKIEWICZ Patryk Dream Tri Team 13 M3 26 00:11:29 00:34:39 00:23:08 01:13:09 00:14:06
30 LEWANDOWSKI Tomasz 7 M2 27 00:09:50 00:36:51 00:23:05 01:13:23 00:14:20
31 PIEKARSKI Marek Restauracja KING FU Bydgoszcz 14 M3 28 00:09:26 00:37:16 00:23:09 01:13:29 00:14:26
32 PODHORODECKI Arkadiusz ETT - Elbląg Triathlon Team 1 M4 29 00:09:10 00:36:35 00:23:46 01:14:05 00:15:02
33 MARCINIAK Pawel 8 M2 30 00:09:48 00:37:29 00:23:28 01:14:15 00:15:12
34 KWIATKOWSKI Grzegorz F3Team Gdańsk 15 M3 31 00:09:01 00:37:30 00:24:12 01:14:26 00:15:23
35 SAWICKI Arkadiusz Scorpion gvt 9 M2 32 00:09:11 00:36:06 00:24:21 01:14:38 00:15:35
36 GAWIN Krzysztof Tri NEGU 8 M1 33 00:09:21 00:37:35 00:24:05 01:14:38 00:15:35
37 ŚLEDZIŃSKI Leszek Jednoślad.pl 10 M2 34 00:10:12 00:35:52 00:24:48 01:15:19 00:16:16
38 WALASIK Łukasz 11 M2 35 00:08:10 00:40:41 00:22:58 01:15:19 00:16:16
39 MENDEL Magdalena TriZarza 1 K1 2 00:09:52 00:38:04 00:24:08 01:15:52 00:16:49
40 NOWAK Ewelina TriAmator 2 K2 3 00:09:43 00:37:35 00:24:52 01:15:53 00:16:50
41 RUTKOWSKI Michał Kujawsko-Pomorskie 12 M2 36 00:09:13 00:39:50 00:23:01 01:16:13 00:17:10
42 BACHORSKI Bogdan KS Przaśnik Przasnysz 16 M3 37 00:11:24 00:36:34 00:24:37 01:16:29 00:17:26
43 RUSAK Łukasz CzemuNie Gdynia Piotr Biankowski.com 13 M2 38 00:08:31 00:41:01 00:22:56 01:16:33 00:17:30
44 BAJKO Aleksander 9 M1 39 00:07:59 00:37:21 00:28:13 01:16:51 00:17:48
45 NIKEL Natalia 2 K1 4 00:08:17 00:40:30 00:24:59 01:16:57 00:17:54
46 MAZLOUM Amir Kuźnia Triathlonu 14 M2 40 00:08:34 00:39:05 00:25:36 01:17:06 00:18:03
47 SUCHOCKI Michal 10 M1 41 00:08:47 00:39:47 00:24:06 01:17:26 00:18:23
48 AMBROZIAK Krzysztof Autopay Sports Team 17 M3 42 00:09:40 00:38:56 00:25:46 01:18:09 00:19:06
49 ŻMICH-FÓRMANIAK Joanna TRISPACE 1 K3 5 00:08:58 00:39:11 00:26:32 01:18:25 00:19:22
50 PIECZKOWSKA Agnieszka TriNEGU 2 K3 6 00:10:06 00:39:28 00:24:55 01:18:33 00:19:30
51 BUDZIK Ireneusz Bozita Polska 18 M3 43 00:11:10 00:38:21 00:24:40 01:18:39 00:19:36
52 GRYLAK Piotr MKS Koń Malbork 11 M1 44 00:07:14 00:41:38 00:26:25 01:18:41 00:19:38
53 BAJKO Jerzy 12 M1 45 00:07:24 00:41:47 00:25:59 01:18:47 00:19:44
54 MARZEC Milan Tri-Team Rumia 1 M0 46 00:06:28 00:44:17 00:24:56 01:19:05 00:20:02
55 PIETRUSZKA Magdalena TriPietruszka 3 K2 7 00:09:27 00:41:17 00:22:58 01:19:17 00:20:14
56 BOROWSKI Rafał MY RUN TO TRI 19 M3 47 00:11:38 00:40:04 00:24:12 01:19:25 00:20:22
57 CHMIELEWSKI Łukasz MOCNO W PRAWO TEAM 15 M2 48 00:10:30 00:37:25 00:27:08 01:19:29 00:20:26
58 PIOTROWSKI Andrzej Ortoreh tri team 20 M3 49 00:10:06 00:40:08 00:24:41 01:19:41 00:20:38
59 BARTKOWSKI Marek EndureTeam 21 M3 50 00:11:16 00:37:07 00:25:47 01:19:47 00:20:44
60 KURZAWSKI Miłosz Autopay Team 13 M1 51 00:10:09 00:39:36 00:25:43 01:20:00 00:20:57
61 GÓRZYŃSKI Tomasz Toruński Klub Triathlonowy 22 M3 52 00:09:28 00:36:24 00:28:39 01:20:16 00:21:13
62 LIZAK Włodzimierz ETT - Elbląg Triathlon Team 2 M4 53 00:10:00 00:39:10 00:25:25 01:20:20 00:21:17
64 KRZYŻANOWSKI Piotr 14 M1 54 00:10:01 00:41:20 00:26:43 01:21:54 00:22:51
65 RÓŻALSKA Aleksandra ETT-Elbląg Triathlon Team 3 K3 8 00:09:22 00:42:28 00:25:45 01:22:05 00:23:02
66 DĘBICKI Artur 3 M4 55 00:08:34 00:42:48 00:24:51 01:22:07 00:23:04
67 MAZURKIEWICZ Michał 16 M2 56 00:10:50 00:40:40 00:26:11 01:22:16 00:23:13
68 NAGELSKI Piotr 17 M2 57 00:11:33 00:40:08 00:26:28 01:22:29 00:23:26
69 FILARECKA Agnieszka Trispace/AthleticoMed 4 K2 9 00:11:17 00:38:32 00:27:50 01:22:30 00:23:27
70 DOMAGALSKI Łukasz Mewa Gdynia 18 M2 58 00:09:45 00:40:16 00:27:50 01:22:45 00:23:42
71 KOCHAŃSKI Dariusz 4 M4 59 00:12:09 00:40:48 00:25:56 01:22:56 00:23:53
72 STANKIEWICZ Dominik 19 M2 60 00:13:02 00:39:42 00:25:58 01:23:06 00:24:03
73 WERNEROWSKI Marcin 15 M1 61 00:10:58 00:39:40 00:27:56 01:23:11 00:24:08
74 LISTKIEWICZ Monika AKS POLONIA WARSZAWA 4 K3 10 00:10:15 00:39:50 00:28:01 01:23:19 00:24:16
75 HORSZCZARUK Jacek Jożin z Bażin 5 M4 62 00:10:57 00:41:18 00:26:23 01:23:21 00:24:18
76 CZAJKOWSKA Magdalena BCT Team Gdynia 5 K2 11 00:09:54 00:43:37 00:26:15 01:23:30 00:24:27
77 MUDŹ Anna Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce 3 K1 12 00:11:56 00:43:01 00:24:30 01:23:32 00:24:29
78 STRZELECKA Aleksandra LPP team 4 K1 13 00:10:42 00:41:18 00:27:54 01:23:39 00:24:36
79 ROSIŃSKI Marek MORS Brodnica 6 M4 63 00:11:40 00:40:12 00:27:43 01:24:01 00:24:58
80 NOWAK Jacek 7 M4 64 00:12:03 00:40:23 00:27:28 01:24:55 00:25:52
81 PIOTRKOWSKI Tomasz Mrówka BHP 23 M3 65 00:13:15 00:39:41 00:27:42 01:24:58 00:25:55
82 WALENTA Katarzyna Toruń Multisport Team 6 K2 14 00:07:34 00:42:47 00:29:58 01:25:04 00:26:01
83 MOTYL Bartosz Rywal RHC 24 M3 66 00:10:03 00:42:04 00:28:56 01:25:29 00:26:26
84 WOJCIESZAK Przemysław KP Piła 8 M4 67 00:09:50 00:44:03 00:27:34 01:25:39 00:26:36
85 SZYMCZYK Marcin MCS Bełchatów 25 M3 68 00:10:13 00:42:32 00:27:52 01:25:43 00:26:40
86 CIESIELSKI Maciej MBC Team 20 M2 69 00:10:20 00:43:53 00:25:21 01:26:07 00:27:04
87 DAHM Łukasz 16 M1 70 00:10:05 00:40:14 00:31:17 01:26:40 00:27:37
88 LIŚKIEWICZ Maciej TRI-LISKI 26 M3 71 00:12:47 00:41:25 00:27:56 01:27:02 00:27:59
89 GRUBA Jacek 9 M4 72 00:11:46 00:41:53 00:28:59 01:27:10 00:28:07
90 STRZEŚNIEWSKI Marek PGR Skajzgiry 1 M5 73 00:11:45 00:42:55 00:27:37 01:28:06 00:29:03
91 JANUS Jacek 27 M3 74 00:11:05 00:42:18 00:28:06 01:28:11 00:29:08
92 KREFT Krzysztof 21 M2 75 00:10:06 00:41:41 00:31:56 01:28:12 00:29:09
93 JAWORSKI Bartosz 28 M3 76 00:12:51 00:43:47 00:25:45 01:28:23 00:29:20
94 SZCZEPAŃSKI Wojciech 17 M1 77 00:11:36 00:41:39 00:29:12 01:28:26 00:29:23
95 SOŁTYSIAK Paweł KS POLONIA Warszawa 29 M3 78 00:13:25 00:41:59 00:27:21 01:28:35 00:29:32
96 FAŁKOWSKI Piotr Brak 22 M2 79 00:11:26 00:44:21 00:28:19 01:28:58 00:29:55
97 WĘGIELEWSKI Szymon 23 M2 80 00:09:46 00:49:51 00:24:57 01:29:09 00:30:06
98 HEYKA Piotr 24 M2 81 00:12:31 00:45:57 00:26:05 01:29:29 00:30:26
99 WRÓBLEWSKI Jarosław 30 M3 82 00:11:35 00:39:48 00:31:18 01:29:36 00:30:33
100 OŻÓG Andrzej Toruński Klub Triathlonowy 10 M4 83 00:14:32 00:38:41 00:30:22 01:29:47 00:30:44
101 RESPONDEK Wojciech Prosave.pl Sport Team 31 M3 84 00:09:38 00:43:57 00:29:39 01:30:14 00:31:11
102 DZIANKOWSKA Oliwia 5 K1 15 00:10:58 00:43:40 00:30:35 01:30:17 00:31:14
103 GRAJNERT Tomek JTHM Racing Team 25 M2 85 00:10:18 00:44:55 00:30:26 01:30:45 00:31:42
105 KARCZEWSKI Sławomir niezrzeszony 11 M4 86 00:11:24 00:42:34 00:29:26 01:30:49 00:31:46
106 JANKOWSKI Łukasz 26 M2 87 00:13:08 00:45:00 00:28:51 01:30:52 00:31:49
107 KRYSIŃSKI Andrzej 18 M1 88 00:13:26 00:41:17 00:30:50 01:30:55 00:31:52
108 PŁUCIENNICZAK Diana PersonalTriathlon.pl 7 K2 16 00:11:12 00:42:32 00:30:55 01:31:01 00:31:58
109 KOWALSKI Filip Widzew Zagaja 27 M2 89 00:11:15 00:46:50 00:27:42 01:31:13 00:32:10
110 ADAMCZEWSKA Agnieszka 3A Team Iron House WTT 5 K3 17 00:11:33 00:48:34 00:26:24 01:31:25 00:32:22
111 NOWACKA Marlena Chełmżyńskie Towarzystwo Wioślarskie 1927 6 K3 18 00:11:02 00:44:48 00:31:19 01:32:30 00:33:27
112 PALMA Mirosław Podgórz Toruń 2 M5 90 00:11:54 00:44:12 00:30:07 01:33:01 00:33:58
113 KRZYŻAN Michał 28 M2 91 00:11:41 00:47:57 00:27:10 01:33:04 00:34:01
114 RÓZIO Jakub 19 M1 92 00:11:58 00:48:26 00:27:30 01:33:38 00:34:35
115 REICH Marek Czemuniegdynia piotrbiankowski.com 29 M2 93 00:14:58 00:43:39 00:30:58 01:34:27 00:35:24
116 BYRZYKOWSKI Wojciech STS Timing Family Team 32 M3 94 00:11:52 00:43:38 00:33:50 01:34:45 00:35:42
117 JAROSZ Adam 30 M2 95 00:13:07 00:48:54 00:25:42 01:34:51 00:35:48
118 SOLEK Mieczysław NYPEL Reda 3 M5 96 00:14:29 00:41:37 00:31:52 01:35:09 00:36:06
119 KLUSS Ewelina 8 K2 19 00:13:02 00:43:46 00:32:36 01:35:41 00:36:38
120 GAJDA Łukasz 31 M2 97 00:12:10 00:46:22 00:32:02 01:36:03 00:37:00
121 LADORUCKI Jarosław TTC Toruń 33 M3 98 00:10:40 00:46:43 00:33:55 01:36:13 00:37:10
122 LEWIŃSKA Luiza 9 K2 20 00:13:38 00:46:31 00:29:57 01:36:17 00:37:14
123 KADZIEWICZ Kamilla PersonalTriathlon 10 K2 21 00:10:27 00:46:32 00:32:11 01:36:49 00:37:46
124 ZIELIŃSKA Beata 7 K3 22 00:11:22 00:47:08 00:33:08 01:37:10 00:38:07
125 LIŚKIEWICZ Monika TRI-LISKI 8 K3 23 00:13:16 00:48:33 00:31:32 01:37:21 00:38:18
126 CHYBA Bartek 34 M3 99 00:17:46 00:44:49 00:29:23 01:37:58 00:38:55
127 KORONA Krzysztof 12 M4 100 00:11:35 00:51:01 00:29:33 01:38:06 00:39:03
128 RAUT Wiesław Trispace 4 M5 101 00:10:40 00:49:13 00:31:27 01:38:08 00:39:05
129 DĄBROWSKA-SZWAJA Aleksandra 9 K3 24 00:14:14 00:50:40 00:28:30 01:38:14 00:39:11
130 MIODUSZEWSKA-SIENKIEWICZ Marta Sienkiewicz 10 K3 25 00:12:52 00:46:05 00:34:32 01:38:22 00:39:19
131 ZWOLINSKA Beata BiankowskiTeam 1 K4 26 00:12:25 00:48:20 00:32:14 01:38:33 00:39:30
132 BARTCZAK Magda ETT - Elbląg Triathlon Team / Toruń Multisport Team 11 K2 27 00:13:32 00:00:00 00:00:00 01:38:57 00:39:54
133 SADOWSKA Żaneta 12 K2 28 00:17:49 00:45:37 00:30:55 01:39:40 00:40:37
134 SPRYSZYŃSKA Magdalena TRIrodzinka.pl 13 K2 29 00:13:44 00:50:53 00:30:43 01:40:06 00:41:03
135 PNIEWSKI Jan Prosave.pl Sport Team 35 M3 102 00:17:20 00:44:29 00:31:40 01:40:08 00:41:05
136 SZYMAŃŚKI Jacek Gapmont Running Team 13 M4 103 00:16:02 00:47:04 00:29:56 01:41:07 00:42:04
137 SYLWANOWICZ Tomasz 32 M2 104 00:14:55 00:47:49 00:32:42 01:41:56 00:42:53
138 FAŁKOWSKI Leszek 33 M2 105 00:18:07 00:48:59 00:31:21 01:42:45 00:43:42
139 KSIĄŻEK Andrzej ksiazek triathlon team 14 M4 106 00:15:51 00:44:38 00:34:31 01:43:01 00:43:58
140 MASALSKA Katarzyna 6 K1 30 00:15:06 00:48:44 00:34:48 01:44:12 00:45:09
141 OSTROWSKI Waldemar Prosave.pl Sport Team 15 M4 107 00:13:13 00:52:53 00:34:31 01:45:45 00:46:42
142 BULWIN Beata 7 K1 31 00:15:40 00:51:36 00:31:23 01:46:21 00:47:18
144 STANKIEWICZ Bernard 5 M5 108 00:17:42 00:46:45 00:37:46 01:49:00 00:49:57
145 JASKOWSKA-PAWSKA Danuta PAWSKI TEAM 11 K3 32 00:18:24 00:49:33 00:36:00 01:49:40 00:50:37
146 BORKOWSKI Michał Rywal-RHC 34 M2 109 00:13:39 00:53:13 00:34:53 01:50:02 00:50:59
147 KUŁAK Piotr Biskupiec Biega THE BEST 36 M3 110 00:10:27 01:10:42 00:25:39 01:50:26 00:51:23
148 ŁYSAKOWSKI Zbigniew 35 M2 111 00:13:15 00:55:26 00:35:18 01:51:01 00:51:58
149 GRYTA Karol 36 M2 112 00:15:24 01:05:25 00:25:28 01:51:57 00:52:54
150 ZAWADZKA-NAZIMEK Joanna Przybysze z Matplanety 14 K2 33 00:13:45 00:56:42 00:34:08 01:55:40 00:56:37
151 MANISZEWSKI Zbigniew TRISPACE/TREK 6 M5 113 00:15:26 00:48:54 00:51:16 02:03:36 01:04:33
152 WRONIECKI Paweł 37 M2 114 00:18:04 00:57:17 00:47:25 02:08:23 01:09:20
153 KOTFIS Ryszard SP40-Gdynia 7 M5 115 00:16:47 00:55:51 00:54:47 02:15:38 01:16:35