Witaj w:

Timerecords.pl

version.

1.0

create by.

in4matica.pl

in4matica.pl

® all rights reserved

in4matica

Energy Events sp. z o.o. sp. k. Kaszubska 53, 80-297 Miszewko Regon 363215133, NIP 5892020999 Kontakt: kontakt@trienergy.pl Tel: +48 585851584 Fax +48 58 585 1 589

LOTTO Triathlon Energy Bełchatów 2020 - dystans 1/4 IM

2020-07-19
Position Full name Club Pos. by category Category Pos. by sex Total time Loss
1 KALASZCZYNSKI Łukasz KM SPORT PRO TEAM 1 M2 1 00:13:45 01:04:29 00:35:55 01:57:31 00:00:00
2 WILKOWIECKI Robert GVT BMC 1 M1 2 00:12:08 01:05:21 00:39:08 02:00:01 00:02:30
3 CHMURA Maciej Kaziki / Chmura Coaching 2 M2 3 00:12:06 01:06:54 00:38:19 02:01:11 00:03:40
4 JAKIMIUK Daniel Twister Team/ Natural EPO 2 M1 4 00:14:38 01:06:34 00:37:28 02:02:21 00:04:50
5 PIREK Mariusz Trinergy Team 3 M2 5 00:15:09 01:06:08 00:38:28 02:03:49 00:06:18
6 JEGLIŃSKI Łukasz Twister Team 4 M2 6 00:15:35 01:05:53 00:38:30 02:04:13 00:06:42
7 KIMMER Jakub TTPSC 5 M2 7 00:14:56 01:06:32 00:40:20 02:05:26 00:07:55
8 DĄBROWSKI Dariusz ILABO RACING TEAM Powered by CTS 1 M3 8 00:14:31 01:06:38 00:40:34 02:05:38 00:08:07
9 NIZIO Adam Roadbike.pl 3 M1 9 00:15:29 01:07:47 00:40:32 02:07:46 00:10:15
10 MŁODZIKOWSKI Paweł KB V-MAX Adamów 6 M2 10 00:15:53 01:08:37 00:37:32 02:07:51 00:10:20
11 NOWAK Krzysztof Warach-Rowery 7 M2 11 00:16:51 01:06:51 00:39:42 02:09:02 00:11:31
12 SIEKIERSKI Mateusz 4 M1 12 00:15:47 01:10:07 00:39:15 02:09:29 00:11:58
13 FABISZEWSKI Rafał Kaziki 8 M2 13 00:16:16 01:08:51 00:40:24 02:10:13 00:12:42
14 ANDRZEJEWSKI Marcin 8brem 9 M2 14 00:17:02 01:05:52 00:43:53 02:12:05 00:14:34
15 FABISZEWSKI Marcin Triwawa 10 M2 15 00:14:41 01:09:07 00:44:30 02:12:27 00:14:56
16 WYRBA Dawid CTS 11 M2 16 00:18:09 01:09:29 00:38:51 02:12:34 00:15:03
17 KRASNODĘBSKI Sebastian TRI DIVISION 12 M2 17 00:17:15 01:07:51 00:42:35 02:12:50 00:15:19
18 KOLAŃSKI Mateusz Oranżada Hellena/Kaziki 13 M2 18 00:15:37 01:11:38 00:41:37 02:13:31 00:16:00
19 KAMINSKI Tomasz KS PERUN 14 M2 19 00:16:12 01:10:54 00:41:44 02:13:35 00:16:04
20 PODZIEWSKI Arkadiusz Trinergy 2 M3 20 00:16:47 01:06:42 00:45:41 02:13:54 00:16:23
21 SOSNOWSKI Jaroslaw PTT DELTA / Kalach Team 3 M3 21 00:13:46 01:10:26 00:45:29 02:13:54 00:16:23
22 PODEDWORNY Wiktor IM Inspiration Team Karaś 15 M2 22 00:17:25 01:10:54 00:41:40 02:14:23 00:16:52
23 PAGÓRSKI Jakub Akademia Marynarki Wojennej 5 M1 23 00:17:54 01:10:39 00:40:09 02:14:27 00:16:56
24 PAWLOWSKI Radoslaw Trinergy 4 M3 24 00:14:42 01:11:50 00:44:27 02:15:11 00:17:40
25 MIKA Tomasz LABOSPORT Team 5 M3 25 00:17:23 01:10:46 00:42:40 02:15:41 00:18:10
26 EPELBAUM Dariusz CTS 6 M3 26 00:17:45 01:09:11 00:44:33 02:15:56 00:18:25
27 SZYMKOWIAK Norbert 6 M5 27 00:17:50 01:08:34 00:44:36 02:16:13 00:18:42
28 GRZYBOWSKI Arkadiusz RSV Tria Bühlertal 16 M2 28 00:17:10 01:11:44 00:43:31 02:17:31 00:20:00
29 KOWALCZYK Piotr Kaziki/Triwawa 17 M2 29 00:17:07 01:11:51 00:43:15 02:17:36 00:20:05
30 PYKA Marek 7 M3 30 00:15:42 01:11:16 00:46:22 02:17:55 00:20:24
31 WOŁOŚ Ewelina TRIWAWA 1 K2 1 00:16:56 01:09:41 00:45:40 02:18:00 00:20:29
32 OWORUSZKO Jarosław CTS 8 M3 31 00:17:09 01:09:45 00:45:43 02:18:02 00:20:31
33 WOJCIECHOWSKI Norbert Altom Gniezno 9 M3 32 00:17:18 01:11:38 00:44:12 02:18:14 00:20:43
34 CIEMIELEWSKI Piotr Toruń Multisport Team 18 M2 33 00:16:38 01:11:17 00:45:38 02:18:38 00:21:07
35 SOCHA Tomasz Trinergy 1 M4 34 00:17:05 01:11:21 00:44:26 02:18:54 00:21:23
36 PAWLIN Mateusz TRIZARZA 7 M1 35 00:18:15 01:13:10 00:42:47 02:19:13 00:21:42
37 WOJCIESZKO Piotr GVT 19 M2 36 00:18:02 01:10:31 00:45:27 02:19:33 00:22:02
38 WILMONT Krzysztof Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce 20 M2 37 00:19:18 01:13:38 00:42:42 02:20:15 00:22:44
39 PADUSZYŃSKI Piotr edustacyjka.pl triathlon team 10 M3 38 00:18:11 01:14:51 00:43:05 02:20:28 00:22:57
40 ŁOŚ Adam KTS IRONMAN 21 M2 39 00:17:48 01:11:20 00:46:38 02:20:47 00:23:16
41 GNIOT Jacek Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. 11 M3 40 00:21:48 01:11:11 00:43:43 02:21:05 00:23:34
42 WIŚNIEWSKI Adam 8 M1 41 00:15:46 01:14:41 00:45:41 02:21:13 00:23:42
43 SOBOLEWSKI Jakub Bractwo Biegowe BGK/Ironman Inspiration 12 M3 42 00:17:08 01:13:59 00:45:02 02:21:19 00:23:48
44 FIREK Adrian Hit the trail Tomasz Klisz 22 M2 43 00:16:48 01:15:02 00:44:39 02:21:51 00:24:20
45 MATYSIAK Robert Power of Science 13 M3 44 00:19:02 01:09:33 00:47:22 02:21:52 00:24:21
46 OLSZEWSKI Aleksander TRINERGY Team 23 M2 45 00:15:53 01:10:36 00:50:48 02:22:02 00:24:31
47 DUCHNOWSKI Radosław MKS Puszkin 14 M3 46 00:18:02 01:13:39 00:44:56 02:22:13 00:24:42
48 MIEDZIAK Sebastian LS Plus Recykling Team/ Be3 Cityzen Poznań 24 M2 47 00:16:43 01:10:39 00:50:43 02:22:27 00:24:56
49 KOŁODZIEJSKI Ariel TeamKaraś / KPMG Triathlon Team 25 M2 48 00:16:49 01:13:50 00:46:47 02:22:31 00:25:00
50 NAFALSKI Rajmund TEAMKARAŚ 15 M3 49 00:17:53 01:13:55 00:45:06 02:22:32 00:25:01
51 CHMIELEWSKI Rafał TRIDivision Triathlon Team 16 M3 50 00:18:00 01:10:04 00:49:00 02:22:33 00:25:02
52 KAMIŃSKI Jan Team Karaś 26 M2 51 00:18:23 01:13:30 00:45:10 02:22:50 00:25:19
53 HALSKA Ania Endure Team 2 K2 2 00:17:03 01:16:01 00:43:29 02:22:53 00:25:22
54 GIBIEC Wiktoria Siostry Gibiec / I-sport 1 K1 3 00:16:17 01:14:15 00:47:56 02:23:36 00:26:05
55 GRYZEL Adam KalachTeam 27 M2 52 00:17:06 01:12:03 00:49:49 02:24:11 00:26:40
56 SZKLARCZYK Michał 28 M2 53 00:15:34 01:11:23 00:52:40 02:24:21 00:26:50
57 BIOLIK Wojciech BiolikTeam 29 M2 54 00:19:43 01:13:29 00:46:18 02:24:22 00:26:51
58 GLINKA Michal No Name Praszka 17 M3 55 00:18:03 01:12:51 00:49:12 02:24:47 00:27:16
59 AMBROZIAK Artur 30 M2 56 00:17:19 01:12:00 00:50:11 02:25:11 00:27:40
60 SŁABY Tomasz Mistrzowskie Rowery Lech Piasecki 18 M3 57 00:17:53 01:11:59 00:50:34 02:25:51 00:28:20
61 GALL Rafał RAMASPORT.PL 19 M3 58 00:17:41 01:17:27 00:45:04 02:26:12 00:28:41
62 RUZIK Rafał RURA TEAM / Tripower.pl 20 M3 59 00:20:26 01:15:13 00:44:23 02:26:29 00:28:58
63 DĄBROWSKI Tomasz TwisterTeam 21 M3 60 00:17:43 01:11:01 00:52:24 02:26:47 00:29:16
64 PŁÓCIENNIK Dominik 9 M1 61 00:17:33 01:13:19 00:50:06 02:26:51 00:29:20
65 DOBRZYŃSKI Przemysław Klub Sportowy "szukam_sponsora_team" 22 M3 62 00:18:05 01:15:22 00:49:00 02:27:38 00:30:07
66 KOKOT Michał Dobra Energia 31 M2 63 00:17:25 01:21:18 00:43:23 02:28:06 00:30:35
67 KONIOR Wojciech Beskid Tri 23 M3 64 00:18:37 01:15:53 00:47:10 02:28:36 00:31:05
68 TRZASKA Paweł 32 M2 65 00:21:58 01:13:18 00:48:25 02:28:56 00:31:25
69 GIBIEC Kinga Siostry gibiec 2 K1 4 00:16:05 01:18:01 00:50:19 02:29:25 00:31:54
70 RYBARCZYK Jacek KS Start Pułaski Warka 24 M3 66 00:20:52 01:15:06 00:47:37 02:29:49 00:32:18
71 PACHLA Adam TRIWAWA 25 M3 67 00:19:37 01:15:47 00:48:02 02:30:03 00:32:32
72 WASILEWSKI Piotr Neon 26 M3 68 00:16:17 01:18:19 00:51:06 02:30:30 00:32:59
73 CYBULSKI Konrad AMZ-KUTNO 27 M3 69 00:21:27 01:17:40 00:46:03 02:30:56 00:33:25
74 IDZIKOWSKI Maciej 33 M2 70 00:17:13 01:17:29 00:49:55 02:30:57 00:33:26
75 TOKARSKI Przemysław Tri Aktywny Piotrków 28 M3 71 00:17:51 01:16:08 00:50:36 02:31:13 00:33:42
76 SKIBA Mariusz KS Ironman Szczecin 34 M2 72 00:18:55 01:14:54 00:52:45 02:31:42 00:34:11
77 JĄCZYK Magdalena Triathlon X-Team 1 K3 5 00:20:14 01:18:15 00:48:02 02:32:39 00:35:08
78 ZAHRI Kamil Endure Team 35 M2 73 00:17:57 01:17:00 00:51:16 02:32:45 00:35:14
79 TURCZYNSKI Lukasz K.S. Niemaniemoge 36 M2 74 00:19:13 01:15:42 00:51:44 02:32:54 00:35:23
80 KNAPIK Mariusz SPORTOWA CZĘSTOCHOWA 29 M3 75 00:19:10 01:20:58 00:46:58 02:32:56 00:35:25
81 IGNASIAK Jakub 2Tm 4,7 37 M2 76 00:17:24 01:17:37 00:53:37 02:33:45 00:36:14
82 LESIAK Tomasz 38 M2 77 00:18:30 01:16:11 00:53:12 02:33:58 00:36:27
83 SYGUŁA Joanna CocoBongoPinkTeam 2 K3 6 00:21:17 01:16:26 00:51:18 02:34:18 00:36:47
84 SOWA Andrzej 30 M3 78 00:18:32 01:16:20 00:53:09 02:34:24 00:36:53
85 LUPA Marcin GVT 31 M3 79 00:18:26 01:16:35 00:53:39 02:35:01 00:37:30
86 JANKOWIAK Marcin aleTEMPO 39 M2 80 00:22:52 01:18:29 00:48:55 02:35:15 00:37:44
87 SKROK Krzysztof Rykowisko 2 M4 81 00:21:46 01:19:06 00:48:43 02:35:36 00:38:05
88 GĄSIOR Patryk #gasiorteam 10 M1 82 00:12:05 01:29:25 00:48:28 02:35:38 00:38:07
89 GÓRSKI Łukasz 40 M2 83 00:18:07 01:21:50 00:50:13 02:35:40 00:38:09
90 MADEJSKI Sylwester Rapid 32 M3 84 00:19:36 01:18:50 00:51:36 02:35:55 00:38:24
91 GRZEGORCZYK Mateusz Zakochaj się w bieganiu 11 M1 85 00:20:55 01:21:31 00:48:13 02:36:00 00:38:29
92 LACHOWICZ Piotr (F)Laszki Team 33 M3 86 00:21:17 01:18:15 00:49:35 02:36:03 00:38:32
93 SŁOMKA Mateusz 41 M2 87 00:16:53 01:17:46 00:56:27 02:36:27 00:38:56
94 SALINSKI Michal TRAKTOR TEAM 42 M2 88 00:19:27 01:20:00 00:52:15 02:36:44 00:39:13
95 SZKLARCZYK Artur BikeSalon Team 43 M2 89 00:23:31 01:18:42 00:48:14 02:38:13 00:40:42
97 GRYŚ Piotr 35 M3 91 00:20:22 01:17:54 00:52:33 02:38:30 00:40:59
98 IZART Bartosz 44 M2 92 00:17:39 01:27:47 00:47:34 02:39:00 00:41:29
99 STAWOWCZYK Waldemar KB SPARTAKUS 36 M3 93 00:21:37 01:21:41 00:50:49 02:39:08 00:41:37
100 RZYTKI Piotr KB V-Max 45 M2 94 00:21:29 01:20:52 00:51:01 02:39:17 00:41:46
101 ZBIERAŃSKI Michał 46 M2 95 00:18:42 01:20:37 00:53:35 02:39:23 00:41:52
102 WASILEWSKI Krzysztof 47 M2 96 00:22:52 01:21:31 00:49:47 02:39:25 00:41:54
103 MINKINA Maciej 48 M2 97 00:21:22 01:23:08 00:47:48 02:39:29 00:41:58
104 MALINOWSKI Marcin 37 M3 98 00:23:31 01:19:09 00:51:04 02:39:40 00:42:09
105 MASŁOWSKI Marcin 38 M3 99 00:18:45 01:25:42 00:49:38 02:39:50 00:42:19
106 BIJOŚ Mirosław Dawaj Misiek 39 M3 100 00:21:52 01:18:07 00:53:26 02:40:22 00:42:51
107 BURSKI Paweł 3 M4 101 00:18:28 01:20:53 00:53:18 02:40:41 00:43:10
108 CHAMERA Paweł 12 M1 102 00:21:49 01:23:31 00:49:05 02:41:33 00:44:02
109 SOBCZAK Dominik 40 M3 103 00:22:38 01:23:14 00:49:55 02:41:46 00:44:15
110 WĄSOWSKI Szymon 49 M2 104 00:19:13 01:25:35 00:51:07 02:42:30 00:44:59
111 BESZŁEJ Maciej 50 M2 105 00:21:42 01:23:40 00:51:02 02:42:36 00:45:05
112 KOWALCZYK Jarosław GT KONA 41 M3 106 00:17:01 01:21:32 00:58:15 02:42:37 00:45:06
113 JASEK Adrian TEAM ŹRÓDLANA 51 M2 107 00:28:20 01:22:54 00:46:47 02:43:20 00:45:49
114 SOJKOWSKI Piotr Tri NEGU 52 M2 108 00:17:52 01:24:15 00:55:38 02:43:43 00:46:12
115 KONIECZNY Marcel 13 M1 109 00:19:31 01:26:48 00:52:17 02:44:37 00:47:06
116 OWCZAREK Jacek O co biega Pabianice 42 M3 110 00:20:46 01:22:00 00:56:36 02:44:46 00:47:15
117 RETKIEWICZ Robert 53 M2 111 00:23:37 01:19:16 00:55:40 02:45:17 00:47:46
118 CICHURA Arkadiusz 54 M2 112 00:23:11 01:44:38 00:29:02 02:45:19 00:47:48
119 POLKOWSKA Monika CTS 3 K3 7 00:20:38 01:25:20 00:53:30 02:45:36 00:48:05
120 BARZYK Mateusz 43 M3 113 00:21:29 01:22:03 00:56:28 02:46:03 00:48:32
121 KĘDZIERSKI Szymon 55 M2 114 00:20:01 01:21:31 00:58:40 02:46:39 00:49:08
122 STOLECKI Piotr Drużyna Szpiku/SP w Kurnosie Drugim 44 M3 115 00:24:03 01:19:14 00:57:36 02:47:07 00:49:36
123 KUŚMIERZ Grzegorz Eskadra Kraków 45 M3 116 00:23:45 01:25:21 00:53:23 02:47:34 00:50:03
124 SZYDŁOWSKI Paweł 46 M3 117 00:18:21 01:28:54 00:54:57 02:49:02 00:51:31
125 ZAJĄC Piotr Cyklon 56 M2 118 00:22:11 01:22:37 00:58:01 02:49:11 00:51:40
126 NIEWIADOMSKI Damian Trizarza 47 M3 119 00:17:26 01:24:04 00:58:57 02:49:54 00:52:23
127 ZIEMIAKOWSKI Sławomir VEOLIA 48 M3 120 00:19:29 01:29:22 00:54:59 02:50:01 00:52:30
128 ROSA Grzegorz Omega Fitness&Gym Luzino 49 M3 121 00:20:17 01:29:24 00:54:30 02:50:09 00:52:38
129 JANICKA-JAWOR Joanna emjot tri team 4 K3 8 00:19:28 01:32:06 00:53:18 02:50:51 00:53:20
130 POLAKIEWICZ Dariusz 50 M3 122 00:22:49 01:25:01 00:57:42 02:51:08 00:53:37
131 CIESIELSKI Maciej MBC Team 57 M2 123 00:21:42 01:29:26 00:54:19 02:52:19 00:54:48
132 ZOBER Marek Chop Ze Żelaza Tri Team 58 M2 124 00:20:12 01:26:48 00:59:28 02:52:24 00:54:53
133 KARWACKI Bartłomiej Sam 14 M1 125 00:19:47 01:25:14 01:01:52 02:53:17 00:55:46
134 GUGULSKI Antoni 4 M4 126 00:23:55 01:20:44 01:00:49 02:53:52 00:56:21
135 KAŁUŻA Radek Warach Rowery 59 M2 127 00:17:18 01:26:37 01:03:19 02:54:07 00:56:36
136 MILER-WALCZAK Monika I-SPORT 5 K3 9 00:20:20 01:27:20 01:01:33 02:55:17 00:57:46
137 LISOWSKI Kamil 60 M2 128 00:22:46 01:26:26 00:59:49 02:56:06 00:58:35
138 MASTALERZ Tomasz 51 M3 129 00:27:16 01:29:46 00:53:12 02:57:10 00:59:39
139 PALCZEWSKI Marcin m.inżynieria 52 M3 130 00:23:17 01:31:12 00:55:23 02:57:18 00:59:47
140 MIELNIK Krzysztof DC Triathlon Team 61 M2 131 00:22:07 01:32:02 00:54:27 02:57:25 00:59:54
141 ZESZUTEK Natalia Complexsports/TRI Ladies 3 K2 10 00:21:31 01:28:04 01:01:19 02:57:54 01:00:23
142 KOCIK Arkadiusz 5 M4 132 00:23:06 01:25:30 01:03:03 02:57:57 01:00:26
143 JANCZYK Rafal HTF Ludwik Sikorski 53 M3 133 00:24:23 01:27:32 00:56:08 02:58:04 01:00:33
144 FIJAŁKOWSKI Arkadiusz Tri Aktywny Piotrków 62 M2 134 00:21:06 01:27:38 01:02:49 02:58:59 01:01:28
145 WROŃSKA Agnieszka (F)Laszki Team 6 K3 11 00:27:27 01:26:11 00:57:46 02:59:05 01:01:34
146 RETKIEWICZ Mariusz #teamCOMKAS 54 M3 135 00:21:00 01:21:59 01:09:53 03:00:35 01:03:04
147 KŁOS Jan #teamkalach 63 M2 136 00:34:39 01:22:44 00:56:50 03:03:14 01:05:43
148 MIKOŁAJCZYK Mateusz 64 M2 137 00:19:15 01:32:18 01:04:09 03:03:32 01:06:01
149 MAJCHRZAK Marcin 55 M3 138 00:23:24 01:27:38 01:04:29 03:04:11 01:06:40
150 KĘPA Aleksandra 4 K2 12 00:22:17 01:33:29 01:02:15 03:04:35 01:07:04
151 STOLARSKI Puncher WM Triself 56 M3 139 00:21:36 01:27:38 01:08:04 03:05:57 01:08:26
152 BAGIŃSKI Ryszard Tri Aktywny Piotrków 57 M3 140 00:19:22 01:39:03 01:03:05 03:08:26 01:10:55
153 TYLUTKI Kamil MBC Team 65 M2 141 00:21:45 01:29:07 01:11:49 03:08:30 01:10:59
154 MICHALSKA Marta --- 3 K1 13 00:24:30 01:36:24 00:59:35 03:08:46 01:11:15
155 MAŁKIŃSKI Józef 1 M5 142 00:21:41 01:33:35 01:06:22 03:10:30 01:12:59
156 SPUŁTOWSKA Joanna VEOLIA 7 K3 14 00:27:56 01:40:29 00:55:53 03:10:30 01:12:59
157 MASALSKA Katarzyna Toruń Multisport Team 5 K2 15 00:23:47 01:31:06 01:10:59 03:13:12 01:15:41
158 KĘPIŃSKI Henryk KB Spartakus Bełchatów 2 M5 143 00:23:05 01:38:22 01:01:07 03:13:59 01:16:28
159 BRZOSTOWICZ Ewelina WANDA PANFIL TEAM 8 K3 16 00:23:11 01:33:30 01:09:58 03:14:07 01:16:36
160 KONARSKA Edyta 9 K3 17 00:24:45 01:35:15 01:08:03 03:17:37 01:20:06
161 KĘPA Tomasz 58 M3 144 00:33:48 01:35:29 01:08:23 03:25:23 01:27:52
162 SOBCZAK Paweł 3 M5 145 00:30:32 01:45:14 01:02:35 03:28:02 01:30:31